Čtyřkolky Hodonín

Úvod Čtyřkolky Skútry Příslušenství Motobazar Servis Motokrosové tlumiče O nás Kontakt

Oprava BRUTE FORCE 750

Kawasaki Brute Force 750 alias KVF 750 má hodně příznivců a je oblíbenou zbraní proti nažloutlé armádě Can-Amistů (mexické nabušené kolky s rakouským ROTAX Vmotorem) , je jako jediná z japonského čtyřlísku , která výkonem konkuruje a hlavě proti mexikánům stojí polovinu a údržba je skoro zanedbatelná- ALE!!!!!!!!

Slovíčko ALE jsem použil záměrně, protože to je vždy majitel co tuto bestii zabije svým přístupem. A potom případný nový majitel , jako zde náš kamarád "KTREČEK" koupí neskutečnou pomstu, kde záruka u  jetého stroje končí za brankou prodejce.

Motory u Bruta jsou v běžném provozu a použití nezničitelné, a snesou hodně i v hrubším, třeba maratonovém závodě, jen je třeba motor uchladit a v první řadě ohřát při studeném startu. Krtkova kawa bohužel závodnímu nasazení podlehla a to, že prodejce byl prase a minimálně tušil co prodává je už jedno.

Přišel čas ji otevřít (ještě na starém servise) jsme nakoukli pod pokličku a bylo se čemu divit , možná i poučit -  Motor byl ve stavu kdy házel olej přepadem ven a hulil z výfuku jak krakonoš. Po sundání hlav se hned potvrdila teorie o převrtaném motoru- byl z obsahu 750 se vyklubala 840ccm verze s titěrnou pracovní vložkou a nechutně převrtanýma válcama, což ukazují některé fotografie. Bohužel majitel zapoměl na to že takto nasteroidovaný engine, potřebuje jak mazat tak chladit! A bohužel se mu nepovedlo ani jedno! motor vydřený kam se jen podíváte- ojnice, vačky+sedla+vahadla, a vložky pístů taky!

Resumé- motor ven - nové ojnky,  písty, vahadla, vačky, a nakonec i válce jelikož posadit nové písty do zubožených vložek již nebylo možné a vzhledem k ceně i ukrutná utopie a rána pro Krtkův finanční potenciál. Vše se sehnalo -objednalo a čekalo se na válce které koupil Krtek na internetu a měly být po oprevě niksilu ve strakonicích (Mr. Procházka) . a Taky že byly!!!! Průser jak kráva jelikož kolka po ujetí 600 KM , kdy ztratila výkon - důvod je jasný protože nikasil stál za houby už když přišel, ale od procházky došlo ujištění , že jejich nikasil je OK a že pórovitý povrch je vlastně super páč v pórech se drží olej a líp to maže píst! Ano to je sice pravda ale póry jsou vlastně narušení stěny a síly materiálu a je možné že př kompresi a zapálení směsi může tlak díky póru proniknout mezi tělo válec a vrstvu nikasilu-nafouknout ho a kroužky dokončí dílo stržením nikasilu dolů! viz foto. Co následuovalo dál je jasné komplet GO motoru podruhé- avšak ojnice se zachránily - zbytek ne!

Takže všeho všudy krtek po součtu oprav a koupi stroje zjistil , že mohl mít uplně nový stroj a ještě by mu zbylo na cigára, nám se potvrdilo že český nikasil je na ho.no ( od té doby posíláme válce do zahraničí) cena za kus 4500-4900 dle vrtání ale kvalita o 1000% lepší, no a milá kawasaki už má nalítáno 4500km olej od výměny do výměny a krtek si , koupil konečně tu mexickou raketu a vzpomíná jak se měl dobře u nás v servise :-D

RADA PRO VŠECHNY MAJITELE BRUTE-FORCE 750:

nekupovat ojeté stroje se šnorchly, důkladně odzkoušet studený start - nesmí smrdět po oleji, vždy  při koupi otevřít filtr box sundat filtr a nastartovat-zahřátou pořádně protůrovat jestli nehodí olej do boxu! idální potvrezním kondice je vzít někoho kdo má budíky a změřit tlaky. A když všechno klapne je vaše, a potom se musíte starat sami- studený start počkat minutu a teprve pomalým tempem aspoń kilometr prohřát motor, nikdy nestát na místě s nastartovaným motorem déle nž do jednoho sepnutí ventilátoru(radši vypnout motor) , a pokud už ventilátor chladí nechat dochladit motor protočit aby se chladná voda dostala do motoru a chcípnout.

Děkuji za pozornost , BruteForcákům Zdar!

 

vydrané ojniční oka

vydrané ojniční oka

vahadla v matu

vahadla v matu

válec KO!

válec KO!

originál válec a tloušťka

originál válec a tloušťka

vrtaný válec-vložkazasahuje až do chladících kanálů

vrtaný válec-vložkazasahuje až do chladících kanálů

rozborka podruhé-olupal se perníček :-D teda nikasil

rozborka podruhé-olupal se perníček :-D teda nikasil

Zpět na servis